Geometria kół Warszawa

Zbieżność kół

GEOMETRIA KÓŁ 3D W WARSZAWIE

Geometria kół 3D w PomocDrogowaSOS może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Każdy z nas chce, aby jego samochód był bezpieczny i zapewniał najwyższy poziom komfortu podczas jazdy. W nowoczesnych samochodach wpływa na to wiele czynników. Dowiedz się więcej o geometrii kół i o powodach, dla których warto powierzyć naszym ekspertom wykonanie usługi.

Geometria kół
Geometria kół Warszawa

Geometria kół 3D w Warszawie Co sprawia, że jest ona dla nas tak wspaniała?

W Warszawie wykorzystywany jest najnowocześniejszy system zbieżności kół 3D firmy John Bean. Cały pojazd w celu określenia, czy występują jakieś odchylenia od normy. Kompletny obraz graficzny, a także wydrukowana kopia pozwoli użytkownikowi na uświadomienie sobie napotkanych problemów i ich przyczyn, a także zweryfikowanie profesjonalizmu geometrii. Dotyczy to między innymi zbieżności kół pojazdu. zbieżności kół pojazdu. Tylko najlepszy sprzęt diagnostyczny może zagwarantować najwyższą jakość usług, dlatego skorzystanie z naszego serwisu jest najlepszym rozwiązaniem.

W naszym warsztacie geometria kół Warszawa zawsze dbamy o komfort naszych klientów, dlatego będą mogli Państwo usiąść w swoim samochodzie w klimatyzowanym pomieszczeniu, wypić mrożony kubek pysznej herbaty lub kawy, a także poczytać branżowe publikacje.

Cenimy czas naszych klientów i nie sprawimy, że zrezygnujesz z całego swojego dnia. Dlatego zawsze umawiamy się na spotkanie z wyprzedzeniem i ustalamy godzinę podstawienia Twojego samochodu. Dzięki temu przyjeżdżasz na konkretną godzinę i organizujesz sobie resztę dnia z wyprzedzeniem.

 

W jakich scenariuszach dobrym pomysłem jest zbadanie zbieżności kół 3D w samochodzie?

W wielu przypadkach ważna jest ocena i modyfikacja geometrii Twojego pojazdu. Ważne jest również określenie, czy Twoje zawieszenie lub układ kierowniczy są w dobrym stanie. Kolizja drogowa to kolejny powód, dla którego może być ona wymagana. Warto to sprawdzić również przy zakupie pojazdu, aby mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni na drodze. Źle ustawione koła mogą powodować niekontrolowane zachowania podczas jazdy i obniżać komfort jazdy.

Ważne jest częste sprawdzanie, nawet gdy żadna z tych sytuacji nie miała miejsca. Zbieżność naszych pojazdów jest spowodowana codzienną jazdą i zużyciem elementów układu kierowniczego i zawieszenia.

Istnieją inne wskaźniki, które możemy zaobserwować w zachowaniu naszego samochodu, które wskazują na problem z geometrią. Są to:

– odciąganie samochodu lub delikatne położenie go na boku.

– łatwiejsze obracanie samochodu w jednym kierunku

– Pisk opon na zakrętach

– nadmierne ścieranie się ściany bocznej opony

– nieprawidłowa geometria kierownicyJeśli coś podobnego dzieje się z naszym pojazdem Ważne jest, aby jak najszybciej sprawdzić zbieżność kół.

Czym jest geometria kół 3D?

Zapewne każdy właściciel samochodu, nie tylko w Warszawie – słyszał o geometrii kół 3D i/lub wymagał jej wykonania. Nie każdy jednak wie, co tak naprawdę się za nią kryje i jakie korzyści przynosi. Prawidłowa zbieżność kół samochodu względem podłoża jest niezbędna. Istnieje wiele zmiennych, które można regulować. Obejmuje to:


Zbieżność kół (Alignment of the wheels)

Krzywiznę kół

Kąt wyprzedzenia osi na sworzniu kierownicy

– Kąt nachylenia osi na sworzniu kierownicy


Ten temat skupia się na zbieżności kół. Najprościej mówiąc, zbieżność to względne położenie kół tylnych lub przednich względem siebie. Koła nie są idealnie równoległe.


Jeśli są zwrócone do wewnątrz i skierowane do środka, określamy to jako dodatnią zbieżność. Natomiast jeśli są skierowane na zewnątrz, to określamy to jako zbieżność ujemną. Fabrycznie ustawiona zbieżność jest próbą kompromisu pomiędzy stabilnością w linii prostej a zwrotnością w zakrętach. Mimo, że idealnie równoległe koła mają najwyższej jakości opony i najbardziej efektywne zużycie paliwa jednak może to skutkować niedostateczną zwrotnością i częstymi korektami przy skręcaniu na wprost. Koła z dodatnią zbieżnością, potocznie zwane toe-in, oferują wysokie osiągi, komfort jazdy i brak korekt. Mają jednak mniejszą zwrotność oraz większe zużycie paliwa i opon niż opony ustawione równolegle.


Z kolei przy ujemnej zbieżności, czyli kołach rozbieżnych samochód jest mniej stabilny w zakrętach i może szybciej reagować, ale brakuje mu stabilności i jest bardzo rozbrykany. Każdy producent stara się znaleźć najlepszy sposób na płynne prowadzenie samochodu. Dlatego każdy model ma inne ustawienie zbieżności.


Kolejnym aspektem jest kąt pochylenia kół. Gdy patrzymy na samochód od przodu lub od tyłu i z tyłu, możemy zauważyć kąt, który zawarty jest między poziomem a płaszczyzną koła. Jeśli koło jest pochylone w kierunku tyłu i ma dodatni camber. Kąt ujemny jest częściej spotykany w samochodach osobowych. Wpływa on również na pokonywanie zakrętów i wrażenia z jazdy.


Odpowiednio ustawiony kąt wyprzedzenia osi sworznia kierownicy, upraszcza proces skręcania, zapewniając nam powrót na określoną prostą. Z kolei kąt pochylenia osi sworznia kierownicy zapewni stabilność podczas pokonywania zakrętów.

 

Dowiedz się więcej o korzyściach

Odpowiednio ustawiona geometria kół może zapewnić nam większy komfort jazdy. Twój samochód będzie poruszał się płynniej i utrzymywał wszystkie koła we właściwym kierunku. Zwiększy się bezpieczeństwo jazdy. Pomoże utrzymać nasze opony w dobrym stanie przez dłuższy czas. Nieprawidłowa zbieżność może powodować nierównomierne zużycie opon, co może prowadzić do skrócenia ich żywotności. Ponadto, samochód będzie zużywał mniej energii na pokonanie większej ilości kilometrów, co przełoży się na mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty. To może pomóc w oszczędzaniu pieniędzy.

Jeżeli zadbamy o prawidłowe sprawdzenie i wykonanie geometrii kół w naszym pojeździe, możemy czerpać wiele korzyści. Warto zatrudnić fachowca do geometrii kół Warszawa.

 

Problem z geometrią?

W typowym samochodzie osobowym ustawienie zbieżności może trwać kilka minut, po których jesteśmy gotowi do drogi. Co się jednak stanie, jeśli po tym czasie nasz pojazd nadal będzie się dziwnie zachowywał. Wszystkie pomiary wyszły zgodnie z oczekiwaniami, a mimo to nadal zauważamy niepokojące objawy, takie jak: samochód dryfuje w lewo lub w prawo, gdy tylko puścimy kierownicę na krótki czas, aby uzyskać prostszy tor jazdy, koło musi być obrócone zaledwie o kilka stopni w jedną stronę lub inne.

Po prawidłowo wykonanym serwisie wszystko jest w najbardziej optymalnym stanie, jednak inaczej może być w przypadku, gdy kierowca przed przyjazdem do warsztatu przez dłuższy czas jeździł na źle ustawionym kole. Mogło to spowodować nierównomierne szlifowanie opon w celu dostosowania do nieprawidłowej geometrii, ale nie zawsze jest to widoczne. Mimo że samochód jest prawidłowo wyosiowany, może w takiej sytuacji bardziej ciągnąć. Aby ustalić, czy problem rzeczywiście leży po stronie opon, warto zamienić je miejscami. Czasami problem może być ukryty w prześwitach zawieszenia.

Istotne jest, aby wybrać renomowany serwis. Serwis, który dokładnie zbada Twój pojazd przed ustawieniem go w osi. Profesjonalnie certyfikowani mechanicy zbadają zbieżność i zauważą wszelkie problemy, które mogą być obecne. Właśnie tym zajmujemy się w Warszawie.

Geometria kół Warszawa

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.